
U PARKU PRIRODE GORANCI ODRŽAN RADNI SASTANAK SA TURISTIČKIM ZAJEDNICAMA SA PODRUČJA HNK
11. Juna 2026.
JAVNI POZIV FEDERALNOG MINISTARSTVA OKOLIŠA I TURIZMA
16. Juna 2026.Svečanim programom na platou Poštari, jedini bosanskohercegovački grad na moru u petak navečer je i službeno zakoračio u novu turističku sezonu. Pred brojnim Neumljanima i njihovim gostima svečano je otvorena tradicionalna manifestacija „Neumsko ljeto 2026.“.
Manifestaciju, koju organiziraju Općina Neum i Turistička zajednica Općine Neum, otvorenom je proglasila federalna ministrica kulture i sporta Sanja Vlaisavljević.
U službenom dijelu programa, prisutnima se obratio i ministar trgovine, turizma i zaštite okoliša HNŽ-a Emil Balavac, koji je istaknuo važnost Neuma kao ključnog turističkog bisera Bosne i Hercegovine. Naglasio je kako ovaj grad iz godine u godinu podiže ljestvicu kvalitete i dokazuje da može parirati vodećim regionalnim destinacijama. Prema riječima ministra Balavca, „Neumsko ljeto“ na najbolji način spaja kulturu, zabavu i turistički potencijal ovog kraja, a resorno županijsko ministarstvo će i dalje čvrsto stajati iza projekata koji unaprjeđuju naš jedini izlaz na more.



Uz ministricu Vlaisavljević i ministra Balavca, na svečanosti otvorenja prisutne je pozdravio i direktor Turističke zajednice Općine Neum Nikola Prkačin.
Program je započeo atraktivnim nastupom neumskih mažoretkinja, nakon čega je publiku zabavljala akrobatska skupina Omaja. Za vrhunsku glazbenu atmosferu i prve ljetne plesne korake pobrinuo se Django trio iz Makarske, koji je izvedbama poznatih hitova oduševio prisutne.
Ovo je tek uvod u bogato ljeto u Neumu, a zabava se nastavlja već sutra, u subotu 13. lipnja, kada na plaži „Stella“ nastupa regionalna zvijezda Sergej Ćetković. Sudeći prema atmosferi na otvorenju „Neumskog ljeta“, Neum je u potpunosti spreman za još jednu nezaboravnu sezonu.





